Please reload

Viimeaikaiset
Featured Posts

Marraskuun 2017 jäsenilta

22.11.2017

Turun Seudun Luonnonvalokuvaajat ry:n virallinen vaalikokous ja marraskuun jäsenilta vietettiin tiistaina 21.11 klo 18:00 alkaen Turun AMK:n tiloissa.

Seuran puheenjohtaja Pasi Relanto avasi kokouksen ja vaalikokouksen puheenjohtajaksi valittiin Jaakko Ruola. Puheenjohtajana jatkaa Pasi Relanto ja hallitukseen valittiin uusia jäseniä. Hallituksessa istuvat vastedes Jari Hakala, Jaana Kotamäki, Simo Niskanen, Hannele Putus sekä Risto Savolainen.

 

Illan esiintyjän, Raimo Sundelinin, esitys siirtyi joulukuulle. Puheenjohtajien johdolla käytiin kuitenkin vilkasta keskustelua yhdistyksen toiminnan ja erityisesti kuvakilpailujen kehittämisestä. Illan printikisan lisäksi käytiin kuvat läpi Pasin johdolla ja kommnetteja kuviin löytyikin mukavasti.

 

Marraskuun salakampa-kilpailun aiheena on Lämmin. Kilpailun tuomarina toimi Raimo Sundelin ja voittajaksi tuli Jaana Kotamäen kuva.Salakamman palkitut kuvat

Kuva: Jaana Kotamäki

 

Printtikisan voitti Anto Raali. Printtikisan palkitut kuvat

 

 Kuva: Anto Raali

 

Hakusanat:

Jaa Facebookissa
Please reload

Hakusanat
Please reload

Arkisto
  • Facebook Basic Square

© 2014 Turun Seudun Luonnonvalokuvaajat - arilinkolehto.com Kaikki oikeudet pidätetään - All Rights Reserved.