top of page
Featured Posts

Marraskuun 2017 jäsenilta

Turun Seudun Luonnonvalokuvaajat ry:n virallinen vaalikokous ja marraskuun jäsenilta vietettiin tiistaina 21.11 klo 18:00 alkaen Turun AMK:n tiloissa.

Seuran puheenjohtaja Pasi Relanto avasi kokouksen ja vaalikokouksen puheenjohtajaksi valittiin Jaakko Ruola. Puheenjohtajana jatkaa Pasi Relanto ja hallitukseen valittiin uusia jäseniä. Hallituksessa istuvat vastedes Jari Hakala, Jaana Kotamäki, Simo Niskanen, Hannele Putus sekä Risto Savolainen.

Illan esiintyjän, Raimo Sundelinin, esitys siirtyi joulukuulle. Puheenjohtajien johdolla käytiin kuitenkin vilkasta keskustelua yhdistyksen toiminnan ja erityisesti kuvakilpailujen kehittämisestä. Illan printikisan lisäksi käytiin kuvat läpi Pasin johdolla ja kommnetteja kuviin löytyikin mukavasti.

Marraskuun salakampa-kilpailun aiheena on Lämmin. Kilpailun tuomarina toimi Raimo Sundelin ja voittajaksi tuli Jaana Kotamäen kuva.Salakamman palkitut kuvat

Kuva: Jaana Kotamäki

Printtikisan voitti Anto Raali. Printtikisan palkitut kuvat

Kuva: Anto Raali

Viimeaikaiset
Hakusanat
Arkisto
  • Facebook Basic Square
bottom of page